پزشکی و دارویی

مفتخریم در این قسمت به چند شریک تجاری اشاره کنیم

حمایتی بی سابقه در زمینه تجهیزات پزشکی و داروسازی که انتقلابی در سراسر کشور و جهان درجامعه پزشکی بود را انجام دادیم که تاکنون در 15شرکت بین اللملی و11شرکت داخلی سرمایه گذاری و پخش کرده.

دارو سازی فارابی

شرکت داروسازی‌ فارابی‌ (سهامی‌ عام‌) یکی از بزرگترین‌ و مدرنترین‌ مجتمـع‌ های داروسـازی‌ کشـور‌ است‌ که‌ به‌ منظور تولید انبوه‌ فرآورده‌های‌ دارویی تاسیس گردید و در دیماه سال‌ ۱۳۷۱ مورد بهره‌ برداری‌ قرار گرفته است. این‌ مجتمع‌ در مساحتی‌ بالغ‌ بر ۵۰ هزار متر مربع‌ و در زمینی‌ به‌ وسعت‌ ۴۰ هکتار در دامنه‌ کوههای‌ جنوبی‌ شهر زیبا و تاریخی‌ اصفهان‌ بنا شده‌ است‌.

پارس دارو

شرکت داروسازی پارس دارو در سال ۱۳۳۹ با نام بایر فارما ایران توسط شرکت آلمانی بایر آ گ به عنوان نخستین شعبه یک شرکت چندملیتی دارویی در ایران بنا نهاده شد و در سال 1341 به صورت رسمی به بهره برداری رسید. نخستین محصولات این شرکت مانند قرص‌های آسپرین، دلوران، رفاگان، شربت‌های تونیک و کریزیوال، تحت لیسانس شرکت بایر آلمان تولید می‌شدند.

داروسازی خوارزمی

شرکت داروسازی خوارزمی در آذرماه 1342 در خیابان شهرآرا تهران تأسیس شد. در سال 1365 ضمن گسترش فعالیت ها و محصولات به شرکت داروسازی خوارزمی تغییر نام یافت. در سال 1375 با توسعه خطوط تولید و محصولات به کیلومتر 9 جاده مخصوص کرج انتقال یافت.

دارو سازی سبحان

شركت سبحان دارو در سال 1360 راه اندازی گردید . این شرکت پس از تاسیس کارخانه و خطوط تولید جدید در سال 1383 به نام شرکت سبحان دارو (سهامي خاص) ثبت گردید. درسال 1384 نوع شركت از سهامی خاص به سهامی عام تبديل و با نماد (دسبحان) در سال 1389 نام شرکت در فهرست شركتهای ثبت شده در سازمان بورس اوراق بهادار درج گرديد.

داروی سازی حکیم

شرکت داروسازی حکیم که در گذشته با نام ایران لپتی شناخته می شد، در سال 1341 در تهران تاسیس شد. این شرکت طی 6 دهه فعالیت رشد و توسعه مداومی را تجربه کرده است.درحین تحقیق و پیشرفت، حکیم عالی ترین تلاش خود را جهت آماده سازی برای عرصه های جدید در تجارت رو به رشد جهانی اختصاص می دهد. حکیم توانسته طی سال های متوالی پیوند های علمی خود با مدارس پزشکی، مهندسی و داروسازی های معتبر در کشور را محکم تر نماید.

داروسازی امین

شرکت داروسازی امین در سال  1363 در جنوب غربی اصفهان و در شهرستان فلاورجان تاسیس گردیده و در سال 1369 با تولید شش محصول به بهره برداری رسیده است.مساحت شرکت 32 هکتار است که حدود 20 هکتار آن به فضای سبز اختصاص یافته و بالغ بر 30 هزار متر مربع شامل ساختمانهای تولید / آزمایشگاههای کنترل کیفیت، تحقیقات ، انبارها ، دپارتمان های مسئول فنی ، تضمین کیفیت  ، آموزش و … می باشد .

ایران دارو

شرکت ایران دارو یکی از با سابقه ترین شرکت های دارویی ایران می باشد که در سال 1343 با نام سیانامید کی بی سی در زمینی به مساحت 20.000 متر مربع در تهران تاسیس گردید ، در سال 1361 نام شرکت به ایران دارو تغییر و نوع شرکت به سهامی عام تبدیل شد. همچنین در سال 1380 ایران دارو با نماد دیران به عنوان سیصد و بیست و یکمین شرکت در فهرست شرکت های بورس اوراق بهادار درج گردید و در حال حاضر این شرکت جزء واحد های تولیدی شرکت سرمایه گذاری البرز می باشد.

داروسازی ابوریحان

شرکت داروسازی ابوریحان در سال 1343 با مالکیت شرکت آلمانی شِرینگ (از سال 2006 زیر مجموعه شرکت “بایر” آلمان) و با نام برلیمِد ایران شروع به فعالیت نمود. این شرکت یکی از بزرگترین تولیدکنندگان دارو در ایران و به عنوان اصلی‌ترین تولیدکننده داروهای هورمونی در کشور با قریب به 60 سال سابقه حضور در صنعت داروسازی، نقش بزرگی را در بهبود و پیشرفت این صنعت ایفا می‌نماید.

داروسازی عبیدی

داروسازی دکتر عبیدی با بیش از هفتاد و پنج سال سابقه درخشان، میراث‌دار کیفیت و نوآوری در صنعت دارویی کشور محسوب می‌شود. داروسازی دکتر عبیدی با رعایت دقیق همه موارد موثر در کیفیت دارو و ساخت راهکارهای درمانی موثر و مورد نیاز، همواره و در هر شرایطی برای ارتقای سطح سلامتی جامعه در کنار همه ایرانیان بوده و خواهد بود.

داروسازی فارما شیمی

فارماشیمی در سال 1335 با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی بانام تجاری لابرانو (Labranoe) فعالیت خود را با تولید محصولات داروئی، آرایشی و بهداشتی در منطقه امیرآباد تهران آغاز نمود و در سال 1343 با انتقال به سایت جدید در زمینی به مساحت 17500 مترمربع شروع به تولید محصولات نمود که پس‌ازآن فارماشیمی در اسفندماه سال 1378 توسط سازمان بیمه سلامت (بیمه خدمات درمانی سابق) خریداری شد.

جانسون اند جانسون

جانسون اند جانسون (به انگلیسی: Johnson & Johnson) شرکت آمریکایی چندملیتی فعال در زمینه داروسازی، تولید تجهیزات پزشکی، لوازم آرایشی و خدمات بسته‌بندی کالاهای مصرفی می‌باشد. این کورپوریشن امروزه بزرگترین تولیدکننده تجهیزات پزشکی در جهان می‌باشد.

نوارتیس

نوارتیس اینترنشنال آگ (به انگلیسی: Novartis International AG) شرکت داروسازی سوئیسی چندملیتی مستقر در بازل است، که از نظر میزان فروش، رتبه دوم از بزرگترین شرکت‌های داروسازی جهان را، به خود اختصاص داده است.

هوفمان-لا روش آگ

هوفمان-لا روش آگ (به آلمانی: Hoffmann-La Roche AG) که بیشتر به‌اختصار روش (به آلمانی: Roche) خوانده می‌شود، شرکت  داروسازی  سوئیسی چندملیتی است، که محصولات تولید شده خود را، از طریق دو شرکت تابعه صنایع داروسازی روش و شرکت روش دیاگنوستیکس، به سراسر جهان، عرضه می‌نماید. این شرکت، از طریق یکی دیگر از شرکت‌های زیرمجموعه‌اش، بنام شرکت روش هلدینگ، دارای سهام در بازار بورس سیکس سوئیس می‌باشد.

بایر آگ

بایر آگ (به آلمانی: Bayer AG) شرکت صنایع شیمیایی، داروسازی، تجهیزات پزشکی و زیست‌فناوری آلمانی چندملیتی است، که در سال ۱۸۶۳ توسط فردریش بایر، در بارمن، ووپرتال تأسیس شد. بیشترین شهرت شرکت بایر، به دلیل اختراع داروی آسپیرین، در سال ۱۸۹۷ می‌باشد. این شرکت کماکان به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان دارو و موادشیمیایی در آلمان و جهان، شناخته می‌شود. دفتر مرکزی شرکت بایر، در شهر لورکوزن، آلمان قرار دارد.

فایزر

فایزر (به انگلیسی: Pfizer) شرکت داروسازی و زیست‌فناوری آمریکایی  چندملیتی است، که با درآمد سالانهٔ ۸۱٫۲ میلیارد دلار، به‌عنوان بزرگ‌ترین شرکت داروسازی جهان شناخته می‌شود.شرکت فایزر در سال ۱۸۴۹ توسط یک شیمی‌دان آلمانی، به‌نام چارلز فایزر تأسیس شد. این شرکت در طول فعالیت خود در صنعت داروسازی، شرکت‌ها و کارخانجات دارویی بسیاری را خریداری، تصاحب و در مجموعهٔ فایزر ادغام نمود، که از آن جمله این شرکت‌ها می‌توان به ادغام وارنر-لمبرت در سال ۲۰۰۰، فارمسیا در ۲۰۰۳ و وایت در سال ۲۰۰۹ اشاره کرد.

امریسورس‌برگن

امریسورس‌برگن، (به انگلیسی: AmerisourceBergen) شرکت توزیع دارو  آمریکایی است.شرکت امریسورس‌برگن در سال ۲۰۰۱ از ادغام شرکت‌های امریسورس و برگن برانزویگ راه‌اندازی شد و در حال حاضر دارای ۱۵۰ دفتر فروش در سراسر جهان، ۲۶ مرکز توزیع عمده در ایالات متحده، ۹ مرکز در کانادا و بیش از ۱ میلیون فوت مکعب کارخانجات بسته‌بندی در دو کشور بریتانیا و ایالات متحده آمریکا می‌باشد. دفتر مرکزی این شرکت در شهر چستربروک، پنسیلوانیا،  ایالات متحده آمریکا قرار دارد

یونایتد هلث گروپ

یونایتد هلث گروپ (به انگلیسی: UnitedHealth Group) شرکت خدمات درمانی و مراقبت‌های بهداشتی آمریکایی است، که دفتر مرکزی آن، در شهر  مینه‌تونکا، مینه‌سوتا، قرار دارد.این شرکت، در سال ۱۹۷۷ تأسیس شد و در ۱۹۷۹ اولین شبکه مبتنی بر طرح سلامت برای سالمندان را، اجرا نمود.در سال ۱۹۸۴، یونایتد هلث گروپ، به یک شرکت بازرگانی عمومی، تبدیل شد.

سی‌وی‌اس هلث 

سی‌وی‌اس هلث (به انگلیسی: CVS Health) شرکت خرده‌فروشی و توزیع دارو آمریکایی است، که دارای زنجیره گسترده‌ای از داروخانه‌ها، در ایالات متحده می‌باشد.شرکت سی‌وی‌اس خدمات دارویی خود را، از طریق بیش از ۷٫۰۰۰ داروخانه، با نام تجاری سی‌وی‌اس فارمسی و همچنین فروشگاه‌هایی با نام تجاری لانگ دراگ ارائه می‌نماید که در تمامی شعبه‌های آن، در کنار توزیع و فروش دارو، به خرده‌فروشی نیز اشتغال دارند.

کاردینال هلث

کاردینال هلث (به انگلیسی: Cardinal Health) شرکت آمریکایی ارائه‌دهنده خدمات و مراقبت‌های بهداشتی است، که در سال ۱۹۷۱ توسط رابرت دی. والتر تأسیس شد و دفتر مرکزی آن در شهر دوبلین، اوهایو مستقر می‌باشد .شرکت کاردینال هلت، دارای بزرگترین شبکه توزیع دارو، در سطح بین‌المللی است سهام این شرکت در بازار بورس نیویورک معامله می‌شود و نام آن در فهرست فرچون ۵۰۰ قرار دارد

مک‌کسان 

مک‌کسان (به انگلیسی: McKesson) شرکت آمریکایی توزیع دارو در سطح عمده و ارائه فناوری اطلاعات پزشکی، ابزارهای مراقبت و تجهیزات پزشکی می‌باشد. این شرکت بزرگ‌ترین شرکت توزیع دارو در جهان می‌باشد شرکت مک‌کسان، در ایالات متحده در زمینه توزیع سیستم‌های مراقبت بهداشتی، منابع پزشکی و محصولات دارویی فعالیت می‌کند.مک‌کسان کورپوریشن در فهرست فورچون جهانی ۵۰۰ بوده، همچنین در فهرست بزرگ‌ترین شرکت‌های ایالات متحده، در رتبه ۱۴ قرار دارد

آسْترازِنِکا

آسْترازِنِکا (انگلیسی: AstraZeneca) یک شرکت داروسازی و زیست‌فناوری بریتانیایی-سوئدی چندملیتی است.ستاد مرکزی این شرکت در پردیس پزشکی دانشگاه کمبریج در کمبریج، انگلیس است.این شرکت بیش‌تر برای مشارکت در ساخت واکسن کووید-۱۹ آکسفورد-آسترازنکا شناخته می‌شود.این شرکت در سال ۲۰۰۹ از نظر میزان فروش، پس از فایزر، نوارتیس، سانوفی و گلاکسواسمیت‌کلاین به‌عنوان پنجمین شرکت دارویی جهان، شناخته شد شرکت آسترازنکا محصولات دارویی خود را، در بیش از ۱۰۰ کشور جهان عرضه می‌نماید

آزمایشگاه‌های ابوت

آزمایشگاه‌های ابوت (به انگلیسی: Abbott Laboratories) شرکت صنایع دارویی آمریکایی است، که در زمینه داروسازی و داروشناسی، ارائه خدمات  مراقبت‌های بهداشتی، تولید مکمل‌های غذایی و محصولات بیوتکنولوژی، همچنین ساخت تجهیزات پزشکی فعالیت می‌کند.شرکت ابوت در سال ۱۸۸۸ توسط والاس ابوت در شهر ریونس‌وود، شیکاگو تأسیس شد و امروزه دارای بیش از ۱۰۷ هزار نفر کارمند در ۱۳۰ کشور جهان می‌باشد.

گلاکسواسمیت‌کلاین 

گلاکسواسمیت‌کلاین (به انگلیسی: GlaxoSmithKline) شرکت  بریتانیایی  چندملیتی داروسازی و تولیدکنندهٔ انواع محصولات بهداشتی می‌باشد، که دفتر مرکزی آن، در شهر لندن، انگلستان قرار دارد. شرکت گلاکسواسمیت‌کلاین، در سال ۲۰۰۹ از لحاظ میزان فروش دارو، پس از فایزر، نوارتیس و سانوفی به عنوان چهارمین شرکت دارویی جهان، انتخاب شد

مرک اند کو

مرک اند کو. (به انگلیسی: Merck & Co.‎) یک شرکت داروسازی آمریکایی است، که در خارج از ایالات متحده و کانادا، یکی از بزرگترین شرکت‌های داروسازی جهان می‌باشد. این شرکت در خارج از آمریکای شمالی با نام Merck Sharp & Dohme (MSD)‎ فعالیت می‌کند.این شرکت در سال ۱۸۹۱ به عنوان یکی از شرکت‌های فرعی شرکت آلمانی مرک و در واقع به عنوان شعبه مرک در ایالات متحده تأسیس شد.

سانوفی

سانوفی (به فرانسوی: Sanofi) شرکت داروسازی فرانسوی چندملیتی است، که دفتر مرکزی آن در شهر پاریس قرار گرفته‌است.سانوفی در سال ۱۹۷۳ به‌عنوان زیرمجموعه‌ای از شرکت نفتی الف اکیتین تأسیس شد. این شرکت در سال ۱۹۹۴ از الف اکیتین تفکیک و به‌عنوان یک شرکت مستقل ثبت گردید.شکل کنونی سانوفی، حاصل ادغام چندین شرکت دارویی و آزمایشگاه داروسازی اروپایی و آمریکایی می‌باشد. شرکت سانوفی اکنون از نظر میزان فروش سالیانه، به عنوان چهارمین شرکت بزرگ در صنایع داروسازی جهان، شناخته می‌شود.

TurkeySaudi ArabiaFrenchRussiaUSAIran